דרכים ושיטות לנטרול ריחות רעים משטיחים

השטיחים בבית או בעסק נוטים לצבור עם השנים לא מעט אבק וגם לכלוך. גם כשדואגים לשאוב את האבק מהם או כשמקפידים לשמור על ניקיונם באופן תדיר, הם צוברים ריחות לא נעימים, שלעיתים קשה להיפטר מהם, ובעיקר – להתעלם מהם. אחד הפתרונות הוא כמובן לשלוח את השטיח לניקוי מיוחד, ניקוי שטיחים, המוצע על ידי חברות המתמחות בכך. דרך נוספת היא לנסות לנטרל את הריחות הלא נעימים באופן עצמאי ובקלי קלות. איך עושים את זה? הנה כמה טיפים:

1. תליית השטיח בחוץ – אחת הדרכים לנטרל ריחות לא נעימים המגיעים מהשטיחים היא אוורורם בחוץ. כדאי לתלות את השטיח בחוץ על צדו ההפוך (כדי שצדו העליון לא יהיה חשוף לשמש), ולחכות כמה שעות. האוויר הפתוח יעזור לנטרל את הריחות הלא נעימים ויאפשר לכם ליהנות מהשטיח בבית לאורך שנים.

2. אבקת אפייה וחומץ – מדובר בפתרון נהדר למי שרוצה לנטרל ריחות לא נעימים מהשטיחים מבלי שיצטרך להשתמש בחומרים רעילים. כל מה שצריך לעשות הוא לערבב כוס אבקת אפייה יחד עם כוס חומץ וכוס מים חמים, לשפוך את התערובת שהתקבלה על השטיח ובאמצעות מברשת עדינה לשפשף אותו. לאחר מכן יש לתלות את השטיח לייבוש בחוץ, רצוי במקום מוצל.

3. שאיבת השטיח לאחר השימוש באבקת סודה לשתייה – גם הסודה לשתייה יכולה לעזור בעניין ובדומה לחומץ ולאבקת האפייה היא פתרון טבעי ולא רעיל. יש לפזר סודה לשתייה על השטיח (בנדיבות!), להשאיר אותה עליו במשך מספר שעות ולאחר מכן לשאוב את השטיח. הסודה לשתייה סופחת ריחות לא נעימים ולא מותירה אחריה כתמים. אם ישנם חלקים מסוימים בשטיח שעדיין מדיפים ריחות לא נעימים, יש לחזור על פעולה זו שוב בחלקים אלה בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *