ניקוי ספות

לנקות את הסלון! – כן, יש דבר כזה – ראוי שייעשה בידי אנשי מקצוע מומחים בספות. ניקוי סלון ביתי עלול להותיר לכלוכים שונים או כתמים. לכן עדיף תמיד להזמין לביתכם את אנשי המקצוע מנוסים בתחום.

מה המיוחד בניקוי ספות מקצועי?

ניקוי ספות מקצועי נעשה, כאמור, בידי אנשי מקצוע המגיעים לבית הלקוח ומבצעים ניקוי יסודי במקום. הפעולה תעשה בעזרת חומרים מיוחדים ותכשירים שונים, בהתאם לסוג הספה (בד או עור, למשל) לרמת הלכלוך ולשיטת הנקיון הננקטת. השיטה הנפוצה, המתקדמת, והמקובלת ביותר היא שיטת ההזרקה והיניקה.

ניקוי בד ועור

לצורך ניקוי מקצועי של ספות בד יש לבדוק מה סוג הבד הדורש ניקוי ולאיזו משפחת בדים הוא משתייך: למשפחת הדים הסינתטיים כגון פוליאסטר, ניילון, מיקרופייבר, או למשפחת הבדים האורגניים כגון פשתן, כותנה. לפני שניגשים לניקוי עצמו יש לוודא את גילו של הבד, מידת הרעננות שלו ועמידותו לחומרי הניקוי וכן אילו טיפולים קיבל הסלון בעבר אם בכלל. בד אורגני גמיש ונעים למגע, אבל קשה לניקוי לעומת הבד הסינתטי המצוין לניקוי יסודי. בטיפול בספת עור יש להבחין בין עור טבעי לעור מתועש. עור מתועש מצופה בשכבת הגנה המונעת חדירה של נוזלים.

 שיטת ההזרקה והיניקה

כאמור, שיטת ההזרקה והיניקה היא השיטה המקובלת לניקוי ריפודי ספה מכל סוג שהוא. בתהליך הדרגתי ואטי מזריקים חומר ניקוי מקצועי לעומק הבד, ולאחר מכן מקרצפים בעדינות במברשות מיוחדות המותאמות לבדים עדינים. פעולת ההזרקה והיניקה חוזרת על עצמה כמה וכמה פעמים כדי להשיג ניקיון יסודי והסרת כל הכתמים מהבד. בשלב האחרון מבצעים יניקה ארוכה כדי לייבש באופן מוחלט את הבד. ניקוי יסודי שכזה הוא גם חיטוי והשמדת מזיקים וחיידקים.

 תדירות הניקוי

ניקיון מקצועי רצוי שייעשה בתדירות של פעם או פעמיים בשנה, בהתאם לשימוש בסלון. ניקוי יסודי שכזה אורך כשעה וחצי, והייבוש – עד 12 שעות.
 מאמר באתר של אביב המנקה על ניקוי ריפודי ספות ועור