ניקוי שטיחים מקצועי

אם השטיח שלכם יקר לכם, עליכם לנקות אותו מדי תקופה. ואם כבר לנקות עדיף לתת את העבודה למקצוענים ולא לנקוד לבדכם, שלא חלילה תהרסו את השטיח שאתם אוהבים.

ניקוי השטיחים מה חשוב לדעת ?

תהליך של ניקוי שטיחים מקצועי מתחיל במיון השטיח לפי סוג וגיל. לכל סוג שטיח מתאימה שיטת ניקוי שונה. תהליך הניקוי כולל כמה שלבים. בשלב הראשון משרים את השטיח באמבטיה עם מים ושמפו לניקוי כתמים. לאחר מכן השטיח מוכנס למסלול שטיפה אוטומטי ונשטף בלחץ של מתזים. בהתאם לסוג השטיח הוא עובר הברשת יסודית של סיביו וניקוי בשמפו. לאחר מכן שוטפים את השמפו במים נקיים ורכים, להם מוסיפים מרכך אריגים, סוחטים ומייבשים.

חומרי הניקוי של שטיחים וריפודים

חומרי הניקוי לשטיח ידידותיים לסביבה, מאושרים על ידי משרד הבריאות ונושאים תו תקן ישראלי. החומרים אינם מכילים כימיקלים שונים העלולים לפגום באיכות הצמר או בצבעו. הכול נעשה בעדינות בהתאם לסוג השטיח, לגילו ולמצב הצמר. בשטיחים עתיקים נבצע ניקוי ידני לאורך כל תהליך הניקוי.
שימוש בשטיח
ככל שמשתמשים יותר בשטיח, חול מתחיל לשקוע בתוכו ולגרום להתרחבות חוטי השתי והערב. בניקוי הרטוב מתכווצים החוטים ומחזירים לשטיח מראה רענן וגם חוזק. שטיחים שצבעיהם אינם יציבים עוברים ניקוי יבש לאורך כל התהליך, ללא סיוע של מים.

תהליך הייבוש של השטיח

תהליך ייבוש השטיחים מתבצע בחדרי ייבוש ממוחשבים ובטמפרטורה מבוקרת. שטיחים עתיקים עוברים תהליך ייבוש טבעי כדי שלא לפגום באיכותם. לאחר הייבוש מתבצע הליך ביקורת ותיקונים במידת הצורך.
התוצאה
שטיח שעבר תהליך ניקוי מקצועי ומסודר הוא שטיח נקי “כמו חדש”. הניקוי מחזיר לו ברק שאבד עם השנים, מסיר את הלכלוך הפנימי ואת האבק והחול שהצטברו עם השנים, ומשיב לשטיח את חיותו וגמישותו למראה צעיר, רענן ובריא. כל תהליך הניקוי מבוקר ומווּסת ונעשה בהדרגה בהתאם למצב השטיח, גילו ומצבו הכללי.