בדיקת ואיתור רטיבות בבתים

איתור רטיבות בקירות בתים
רטיבות בבתים היא תופעה נפוצה יותר בקרב בתים ישנים אך אם אתם בעליי בית חדש יחסית אל לכם להקל ראש בנושא זה. רטיבות בבתים נפוצה בעיקר בחדרי מקלחת שירותים ומטבחים לאור נקודות המים והצינות הרבים שעוברים בקירות חדרים אלו, אך גם בשאר חדרי הבית קיים הסיכון לרטיבות. בדיקת רטיבות בבתים יכולה לפתור את הבעיה עוד בתחילת דרכה.
כתמים ופטריות
רטיבות, בשלביה השונים תופיע ככתם על תקרת הבית או הקירות השונים. רטיבות מתקדמת יכולה גם ליצור הצטברות של פטריות, ירוקת וחיידקים שונים הפוגעים באיכות האוויר, גורים לריחות רעים ועלולים להביא לסכנות ומחלות שונות באם לא מטופלים בזמן. בדיקת רטיבות בבתים לעיתים דחופות תמנע הצטברות של ירוקת, פטריות, חיידקים ומזיקים שונים הפוגעים ראשית באיכות האוויר ובנוסף גם באיכות הבית.
סימנים לרטיבות
רטיבות מתקדמת ניתן לזהות בעזרת מספר סימנים. ראשית מופיע כתם חום – צהבהב על תקרות החדרים או על קירות החדר. סימנים אלו מעידים על מים שהצטברו בתוך מבנה הקיר. בנוסף ניתן להבחין בקילוף הצבע מהקיר ובהתנפחות הקיר, חלקים בקיר מתחילים להתנפח ולהביא לקילוף וסדקים בצבע הקיר- אחד הסימנים המוכרים ביותר לרטיבות בקירות ובתקרות. סימן היכר נוסף של רטיבות הינו בשלב המתקדם ביותר שלה והוא פטריות, עובש וכתמים שחורים – ירוקים גדולים בקירות, תקרות ורצפות בבית. סימן זה הוא מעיר אור אדום ועליכם להתקשר מים לבדיקת רטיבות בבתים לקבל טיפול הולם וממוקד בבעיה.
מצלמות טרמיות לחשיפת רטיבות
שיטה חדשה ומהפכנית לבדיקת או איתור רטיבות בבתים הינה באמצעות מצלמות טרמיות משוכללות. אנשי מקצוע ידועים ומנוסים יודעים להשתמש כראוי במצלמות טריות שונות לגילוי רטיבויות שונות בקירות הבית ובכך מונעים נזקים כאלו ואחרים לקירות.
בדיקת רטיבות בבתים מומלצת לביצוע לעיתים דחופות, לערך כל חצי שנה. גילוי מוקדם וטיפול ממוקד בבעיה בטרם עת יבא לחיסכון והוזלה בעלויות התיקון שיכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים לאור הזנחת רטיבויות שונות. רטיבות בקירות הבית יכולה להביא להתפוררות טיח המבנה ולעיתים אף לפיצוץ הצנרת כולה. פיצוץ בצנרת הבית מחייב שבירה של חלקים בקיר, הגעה ממוקדת למקור הפיצוץ ובכל זאת תוך ניתוק רוב הבית או אף כולו מרשת המים למספר רב של שעות ואף ימים.
חסוך עוד היום את עוגמת הנפש ועלויות גבוהות והזמן עוד היום שירותי בדיקת רטיבות בבתים. כך תוכל להציל עצמך מעלויות גבוהות ותיקונים שונים בבית. אל תשכח, רטיבות עלולה להביא לנפילת ערך המבנה ולעיתים אף מצריכה שיפוץ רציני של קירות הבית. רטיבות ועובש עלולים לפגוע גם בשטיחים או ברצפות פרקט הנמצאים על רצפות רטובות. בדיקה שגרתית תביא למניעה וטיפול ממוקד במקורות שונים העלולים להביא לנזקים חמורים למבנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *