ניקוי מערכות סולאריות ופנלים סולאריים

ניקוי פנלים סולאריים ומערכות סולאריות פרטיות על גגות בתים

1. לרתום את השמש לשמירה על הסביבה
מערכות סולאריות הפכו בשנים האחרונות למבוקשות מאוד. גם על גבי בניינים של חברות, גם בקיבוצים וגם על גגות של בניינים פרטיים ניתן לראות את הלוחות אשר תפקידם הוא לקלוט את קרני השמש ולהפוך קש לזהב. עם זאת, כמו כל מערכת אחרת, המערכת הזאת דורשת טיפול ואחזקה. לא ניתן להתקין אותה על הגג ולתת לשמש לעשות את העבודה. המערכת דורשת גם תחזוקה על מנת לבצע את העבודה ביעילות.
2. ניקיון המערכת- תנאי הכרחי לעבודה יעילה
מערכות סולאריות מותקנות פעמים רבות בשטחים פתוחים, באזורי תעשיה מלאים באבק אך גם על גגות בתוך העיר אשר מלאה זיהומים שונים. כל אלה מפריעים ללוחות הסולאריים לקלוט את קרני השמש. דמיינו לעצמכם איך נראה חלון שלא מנקים אותו או משקפיים שאינם זוכים לניקוי. הם מתמלאים אבק ואינם עושים את עבודתם. רק לאחר ניקוי הם חוזרים למלא את תפקידם ביעילות. לכן חשוב להקפיד על ניקוי מערכות סולאריות מדי פעם בפעם.
2. לעשות ספונג’ה לפאנלים?
פאנלים סולאריים אינם רצפה אשר ניתן לעבור עליה עם סמרטוט טבול במי סבון ולנקות. הדבר מורכב הרבה יותר. קודם כל, המגב או המברשת שבעזרתה מנקים עלולים לשרוט את הפאנלים ולגרום נזק. שנית, המים בארץ מכילים כלור ואבנית, בעגה מקצועית- “מים קשים”. על מנת לבצע ניקוי מערכות סולאריות ובמיוחד הפאנלים יש להשתמש במים רכים, מים נקיים ומסוננים אשר אינם מכילים את כל החומרים הללו. השאריות מאותן חומרים אותם מכילים מי ברז רגילים נשארות ומצטברות, ממש כפי שמצטברת אבנית בקומקום. לאורך זמן תרד פעילות המערכת עד כדי נזק בלתי הפיך.
לפנות לחברות מקצועיות
מכל הסיבות שהוזכרו כדאי לפנות לחברה מקצועית אשר מתמחה בתחום. לחברה כזו ישנם הכלים לבצע את הניקוי כמו שצריך. ברשות האדם הממוצע לא עומדים מים מתאימים באופן קבוע ואין לו כלי מתאים לבצע את הניקוי. לרשות חברות עומדים היום גם רובוטים ומערכות ניקוי מורכבות. לא דלי, לא סמרטוט ולא שואב אבק סטנדרטי. כיוון שהניקיון מהותי כל כך לעבודה יעילה של המערכת כדאי להשקיע מעט יותר ולהזמין חברת ניקוי  מקצועית. בנוסף יש לזכור כי מדובר על עבודה המתבצעת על גג הבניין. גם לכך יש השלכות. לחברה מקצועית ישנו ביטוח מתאים אשר אין לאדם שאינו עוסק בתחום באופן מקצועי. על ידי תחזוקה טובה ונכונה של המערכת נחזיר ואף נרוויח מן ההשקעה ונתרום לסביבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *