כל מה שחשוב לדעת על ניקוי שטיחים

כל מה שחשוב לדעת על ניקוי שטיחים

קיימים סוגים רבים ושונים של שטיחים כמו למשל שטיחי שאגי, שטיחים המיוצרים בעבודת יד כגון שטיחים פרסיים, טורקיים, מרוקאיים, סינים והודים – אלו מאופיינים בציורים וגוונים ייחודיים, לכן לא רק שדרושה תחזוקה קבועה, אלא גם מומלץ אחת ל12 חודשים או בהתאם למצב הניקיון של השטיח, להיעזר בחברת ניקוי שטיחים מקצועית. בנוסף, נהוג לשלב גם שטיחים מקיר לקיר, שטיחי ארגמן ועוד. כל שטיח מאופיין בסוג אחר של סיבים, רמת צפיפות, מרקם שונה וכמובן שהדבר בא לידי ביטוי הן במחיר של קניית השטיח והן בתהליך הניקוי.

מדוע הפכו שטיחים לאביזר פופולארי כל כך?

ובכן, שטיחים תמיד היו חלק בלתי נפרד מתרבות העיצוב וההום סטיילינג הישראלית, כאשר בעבר היינו רואים יותר שטיחים מצוירים העשויים עבודת יד, כאלו שהיו עוברים מדור לדור והיום, בבתים מודרנים, יותר נהוג לראות שטיחים עם גוון חלק, כלומר צבע אחיד המתפרס על פני כל השטיח.

רובנו בוחרים שטיחים במטרה להעשיר את המראה העיצובי של החללים השונים בבית כאשר החללים המרכזיים בהם נמקם את השטיחים הם הכניסה לבית – אזור בו יתאים לרוב שטיח קטן יחסית, המסדרונות – שטיחים ארוכים וצרים, חדר השינה – שטיח עם נוכחות המעניק אווירה של רוגע, נינוחות, חדרי הילדים – שטיחים צבעוניים המעניקים אווירה שובבה וצעירה שכזו וכמובן הסלון – שם נמקם שטיח בהתאם לסגנון העיצובי של הבית.

גם במשרדים נהוג לשלב שטיחים במטרה להוסיף אווירה חמימה למקום העבודה ולשבור את סגנון העיצוב המודרני והנקי המאפיין היום בתים פרטיים, וילות, דירות ובתי עסק רבים בישראל. שטיחים מסוגים שונים מתאימים כמעט לכל סוגי הרצפות: שיש, פרקט, גרניט פורצלן, דמוי פרקט ועוד…

איך מתבצע תהליך של ניקוי שטיחים?

בשלב הראשון יש לאבחן את סוג השטיח בכדי שניתן יהיה להתאים את תהליך הניקוי וחומרי הניקוי היעודיים. ברוב המקרים מתחילים בתהליך של ניקוי כל האבק והחול משטיח עצמו. לאחר מכן בוחרים את חומרי הניקוי ומתאימים אותם לסוג השטיח, לגיל שלו ולרמת הלכלוך.

במצבים בהם מדובר בכתמים קשים ועקשניים במיוחד, כמובן שתידרש תשומת לב רבה יותר בתהליך הניקוי תוך שימוש בשיטות ניקוי וחומרים יעודיים להסרת כתמים. לאחר מכן מבצעים בשטיח תהליך של שטיפה אינטנסיבית המסייעת להוציא את הלכלוך העקשן מסיביו העמוקים של השטיח תוך שימוש בחומרי הניקוי. השלבים האחרונים כוללים סחיטה מקצועית וייבוש מבוקר של השטיח.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *